Dlaczego Mleko?

Mleko jest przeznaczone do zasilania młodych ssaków. Zawiera pełne spektrum składników odżywczych, niezbędnych do wzrostu i rozwoju niemowląt. Strawność składników pokarmowych jest bardzo wysoka i zbliża się do 95%. A mleko zwierząt różnych gatunków różni się znacznie kalorii i określanie zawartości substancji biologicznych.
Mleko to ważny element w diecie każdego dziecka. Stanowi jedno z głównych i nieocenionych źródeł wapnia oraz innych składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego rozwoju i wzrostu.

Czy mleko jest zdrowym produktem?

Zacznę od tego, że mleko nie jest zdrowym produktem, jest używką, taką samą jak kawa czy słodycze i taką samą jak papierosy, bo tak samo uzależnia. Jeśli nie masz żadnych dolegliwości ani uczuleń, możesz je pić co najwyżej 1-2 razy w tygodniu i to nie więcej niż szklankę. Oczywiście nie.

Dlaczego domowe mleko kokosowe?

Ma mało lekkostrawnego tłuszczu i białka, za to dużo soli organicznych. Kokos ma prawie wszystkie składniki odżywcze, dzięki którym nasz organizm może dobrze i zdrowo funkcjonować. Domowe mleko kokosowe jest bogate w magnez, który pomaga utrzymać ciśnienie krwi na normalnym poziomie.

Czy mleko jest szkodliwe dla zdrowia?

Mleko, jogurty, śmietana, wszystkie desery na bazie mleka, w tym gotowe budynie (nawet te bio), stanowią potencjalne zagrożenie dla zdrowia. Picie mleka powoduje osteoporozę, a hormony zawarte w krowim mleku zwiększają zachorowalność na nowotwory szczególnie raka jajnika, raka piersi i raka prostaty, a to nie koniec kłopotów…

Czy mleko pasteryzowane i UHT traci swoich wartości odżywczych?

Mleko pasteryzowane i UHT to martwy, nienadający się do picia napój, który jest przyczyną wielu poważnych chorób w tym nowotworów i osteoporozy. Jeśli lubimy mleko i mamy dostęp do świeżego, można je podgrzać do temp. 37 stopni C. Tylko w takiej temperaturze nie traci swoich wartości odżywczych.

Adblock
detector