Jak Dobrze Ugotować Kukurydze?

Jak ugotować kukurydzę? Aby ugotować kukurydzę, wybierz ładne kolby o dużych, jasnych ziarnach. Obierz je z włókien i wrzuć do gotującej się wody (aby dodatkowo zmiękczyć warzywo w trakcie gotowania do wody można dolać trochę mleka).

Jak przygotować kukurydzę do gotowania?

Przygotowanie kukurydzy do gotowania Przed ugotowaniem w wodzie lub na parze kolbę kukurydzy obieramy z zewnętrznych liści, usuwamy wąsy (znamiona), odcinamy trzonek i płuczemy kukurydzę w zimnej wodzie. Do ugotowania w kuchence mikrofalowej, bez wody, kukurydzy nie obieramy i zostawiamy ją w liściach.

Jak smakuje kukurydza?

Najlepiej smakuje gorąca, prosto z garnka (wówczas masło położone na wierzchu kolby rozpuszcza się i tym samym równomiernie rozprowadza). Aby urozmaicić jej słodki smak, możesz zrobić masło z dodatkiem pietruszki albo rozmarynu. Kukurydza świetnie komponuje się również z sosami – sosem czosnkowym lub barbecue.

Jak przyrządzić kukurydzę?

Samą kukurydzę można przyrządzać na wiele sposobów: prażąc (tzw. popcorn), gotując, grillując. Z kukurydzy produkuje się olej kukurydziany, mąkę, kaszę, (z której możemy zrobić polentę) i wszystkim znane płatki śniadaniowe (najczęściej spożywane z mlekiem). Owoce kukurydzy występują w wielu kolorach: od delikatnie białego, poprzez żółty,

Jak dobrze ugotować kukurydzę?

Zagotowujemy wodę z cukrem (2 łyżki na 4 kukurydze), następnie wkładamy kukurydzę i doprowadzamy do wrzenia. Jak długo gotować kukurydzę? Wystarczy około 10-15 minut od momentu ponownego zagotowania. Czas jest uzależniony od liczby kolb oraz wielkości.

Jak gotować surową kukurydzę?

Przygotowanie: W garnku do którego zmieszczą się kolby kukurydzy zagotujcie wodę. Dodajcie do wody jedynie cukier, sól może spowodować że kukurydza będzie twarda. Gotujcie 10-15 minut – 10 minut gdy gotujecie 1-2 sztuki, 14-15 minut kiedy warzyw jest więcej.

Jak najlepiej podgrzać kukurydzę gotowana?

Wystarczy je podgrzać w mikrofalówce lub wrzucić na 30 sekund do gotującej się wody by cieszyć się jej słodkim smakiem.

See also:  Jak Naprawić Ciasto Drożdżowe?

Jaka kukurydza nadaje się do gotowania?

Do jedzenia wybierajmy najlepiej kukurydzę cukrową, młodą, o niezbyt dużej kolbie. Przy zakupie kukurydzy trzeba zwrócić uwagę na to by była ona jasnożółta i miękka, nie może być wysuszona i twarda, bo będzie wtedy niesmaczna.

Jak gotować?

W przypadku gotowania możemy wybrać trzy techniki:

  1. wrzucenie produktów do zimnej wody i podgrzewanie jej aż do zagotowania,
  2. wrzucenie produktów od razu do wrzątku,
  3. gotowanie na parze.

Jak się je kukurydzę?

Wykonanie

  1. kolby kukurydzy opłukać wodą i przekroić na pół – tak łatwiej zmieszczą się w garnku w mniejszej ilości wody, a później łatwej będzie je nadziać na patyczki i jeść.
  2. kolby ułożyć dość ściśle w garnku i zalać wrzątkiem tylko w takiej ilości, by w miarę pokryła kolby.
  3. ugotowane kolby kukurydzy odsączyć z wody.

Jak przygotować kukurydzę gotowana z Biedronki?

W dużym i szerokim garnku zagotowuję wodę. Do wrzącej wody wsypuję cukier i umieszczam przygotowane kolby kukurydzy. Gdy woda ponownie zacznie się gotować, odliczam 10 minut. Podczas gotowania kukurydza powinna się swobodnie obracać.

Jak ugotować kukurydzę kwestia smaku?

Kolbę kukurydzy gotować w osolonej wodzie przez ok. 6 minut. Jeszcze gorącą posmarować masłem lub oliwą, posypać solą morską do smaku oraz świeżo zmielonym czarnym pieprzem.

Jak gotować kukurydzę pastewna?

Obrać z osłonki która ją otacza i zerwać wszystkie włoski, następnie w garnku zagotować wodę z cukrem (1 łyżka cukru na 2 litry wody),zmniejszyć płomień i włożyć kukurydzę. Gotować pod przykryciem 10-20 min. Nie dłużej bo wtedy robi się twarda i trzeba długo ją gotować.

Jak Podgrzac ugotowana Kolbe kukurydzy?

Pamiętaj, aby nie dodawać soli podczas gotowania, a po ugotowaniu kolby nie pozostawiać jej we wrzątku. Może to skutkować tym, że już po kilku minutach kukurydza stanie się twarda i nie będzie smaczna. Jeśli chcesz ją ponownie podgrzać, lepiej będzie użyć do tego kuchenki mikrofalowej.

See also:  Gotuj Zdrowo Jak Ugotować Kaszę Jaglaną?

Czy gotowana kukurydzę można podgrzać w mikrofali?

Nie musimy czekać aż ugotuje się w garnku. Kolby należy owinąć ręcznikiem papierowym, następnie zmoczyć ręcznik wodą. Mokre kolby w ręczniku wstawiamy do mikrofalówki na maksymalną moc na 5 minut. Po tym czasie kukurydza jest mięciutka i gotowa do jedzenia.

Jak długo gotować kukurydzę z puszki?

Potem włożyć ją do garnka, zalać wodą i od momentu wrzenia gotować jeszcze przez 10-15 minut. Gotowanie kukurydzy nie powinno trwać dłużej, ponieważ ziarenka za bardzo stwardnieją. Przygotowaną warto natrzeć solą i posmarować odrobiną masła.

Czy każda kukurydza nadaje się do jedzenia?

Wybierz dobrą kukurydzę!

Może wydawać Ci się to dziwne, ale kukurydzę trzeba wybrać. W żadnym wypadku nie należy gotować kukurydzy typu „koński ząb”. To rodzaj kukurydzy pastewnej, czasem można ją spotkać na targu – ale – choć nadaje się do jedzenia – nie jest smaczna.

Kiedy można jesc kukurydzę?

Jest bardzo smaczna, ale dość gruba łuska osłaniająca ziarno jest ciężkostrawna i twarda. Dlatego gotowane warzywo mogą jadać dopiero dzieci po 1. urodzinach. Po ugotowaniu najlepiej podawać je z masłem.

Czym się rozni kukurydza pastewna od jadalnej?

Jak odpowiada nam Marek Świerk, pracownik rolno-spożywczego rynku hurtowego Targpiast, kukurydza którą można spotkać na polach to pastewna odmiana. Charakteryzuje się tym, że w odróżnieniu od jadalnej kukurydzy cukrowej, ma więcej skrobi i mączny posmak. Jest też twardsza, nawet po ugotowaniu.

Adblock
detector