Jak Obrać I Ugotować Zielone Szparagi?

Szparagi wstaw pionowo do wysokiego garnka, wlej wodę tak, aby główki wystawały nad jej powierzchnię. Dodaj 1 łyżeczkę cukru, 1 łyżeczkę soli i odrobinę masła. Zielone szparagi gotuj około 3-4 minut, a białe około 7 minut. Uważaj, aby nie gotować ich zbyt długo.

Czy zielone szparagi obierać?

Obierać należy przede wszystkim białe i fioletowe szparagi, ponieważ są najbardziej włókniste. W przypadku zielonych, jest to uzależnione od ich świeżości – młode zielone szparagi nie będą wymagały obierania. Najwygodniej jest obierać je obieraczką, dzięki czemu oddzielona od szparagów skórka będzie jak najcieńsza.

Jak najlepiej przygotowac szparagi?

Najlepiej umieścić je w wysokim garnku pionowo, pod przykryciem, tak, by ich główki wystawały ponad wodę. Ta najdelikatniejsza część szparagów zmięknie pod wpływem pary wodnej. Jak długo gotować szparagi? Zielone są delikatniejsze, gotuj je zatem krócej, do 6 minut.

Jak ugotować szparagi zielone żeby nie były gorzkie?

Do wody dodaj po jednej łyżeczce soli i cukru (sprawi, że nie będą gorzkie) oraz odrobinę masła. Jeśli zależy ci na tym, by szparagi nie straciły intensywnego koloru, do wody dodaj też sok z połowy cytryny. Zielone gotuj na średnim ogniu przez około 8-10 minut, białe i fioletowe przez około 15 minut.

Jak ugotowac szparagi zielone w zwyklym garnku?

Ja mam zwykły garnek, wiec ułatwiam sobie życie związując szparagi w luźny pęczek, i ustawiam na dnie garnka. Zagotowuję wodę z 1 łyżeczką cukru i 1 łyżeczka soli. Od zagotowania gotuję szparagi około 5- 8 minut.

Kiedy obierać szparagi?

Wystarczy je dokładnie umyć (szczególną uwagę zwracając na główkę, w której często gromadzi się piach!). Jeżeli końcówki są lekko zdrewniałe, białawe, należy je odłamać. Gdy zielone szparagi są grube i widać zdrewnienie, należy je obrać (pomijając główkę!)

See also:  Gdzie Promocja Na Mleko Bebilon?

Jak Kroic zielone szparagi?

Układam szparagi na desce i odkrawam końcówki, tak mniej, więcej na wysokości 1/4 lub 1/3 szparaga. 3. Szparaga biorę w rękę i skrobaczką do warzyw obieram z twardych włókien i skórki, dokładnie jak marchewkę. Główkę szparaga zostawiam bez obierania!

Jak zrobić blanszowane szparagi?

Szparagi białe wrzucam do wrzątku na maksymalnie 3 minuty a szparagi zielone na 2 minuty. Nie dłużej. Wyjmuję szparagi i wkładam do lodowatej wody (najlepiej z dodatkowym lodem w kostkach). Pięknie się zahartują i zachowają swój naturalny kolor.

Jak Smazyc szparagi?

Szparagi wrzucić do miski, oprószyć solą i białym pieprzem, polać oliwą, wymieszać. Patelnię dość mocno rozgrzać, po czym zmniejszyć płomień. Wrzucić szparagi i smażyć ok. 5 minut od czasu do czasu potrząsając patelnią.

Co zrobić żeby szparagi były miekkie?

Związane szparagi umieść pionowo na sitku – ich główki powinny wystawać ponad poziom wody. Gotuj pod przykryciem na średnim ogniu. Dzięki unoszącej się ku górze parze, nawet główki szparagów zaczną mięknąć. Po ugotowaniu dokładnie odsącz z wody.

Jak naprawić gorzkie szparagi?

W trakcie białych szparagów należy dodać mleko. Laktoza w nim zawarta zniweluje gorzki smak szparagów.

Jak przyrządzać szparagi zielone?

Szparagi zielone

Szparagi gotuj 8 – 20 minut (zazwyczaj jednak wystarczy 5-10 minut. Tylko wyjątkowo grube szparagi gotują się dłużej). Ważne, by ich nie przegotować. Gdy będą gotowe natychmiast wyjmij je z wody.

W jakim garnku gotować szparagi?

Gotowanie szparagów

Szparagi najlepiej jest gotować w wysokim, wąskim garnku, na stojąco tak, aby główki wystawały powyżej gotującej się wody. Główki są najdelikatniejsze i wystarczy jak zmiękną pod wpływem pary.

Jak podać zielone szparagi?

Smakują dobrze w prostych połączeniach: ze stopionym masłem, oliwą, z szynką dojrzewającą, jajkiem, sosem holenderskim, beszamelem, kurczakiem. Doprawiamy je solą i pieprzem oraz odrobiną cukru dodanego do wody do gotowania.

See also:  Do Kiedy Podawać Dziecku Mleko Modyfikowane?

Jak ugotować szparagi al dente?

Zielone szparagi gotuj około 8-10 minut, białe – 12-15 minut. Ogólna zasada – im grubsze szparagi, tym dłużej należy je gotować. Pamiętaj, by nie przesadzić!

Adblock
detector