Jak Ozdobić Gotowane Jajka?

Do 1/2 szklanki wrzątku wsypujemy wybrany barwnik i dodajemy łyżkę octu. Wkładamy ugotowane, jeszcze gorące jajko, a po kilku minutach wyjmujemy kolorowe jajka na ściereczkę. Możemy natrzeć je odrobiną tłuszczu, by nadać wielkanocnym ozdobom z jajek piękny połysk.

Jak ozdobić jajka do święconki?

łupiny cebuli, szpinak, czerwona kapusta lub sok z buraka. Wystarczy włożyć jajka do gotującej się wody wraz z dodatkiem naturalnego barwnika. Poczekać aż jajka ugotują się na twardo, nabiorą koloru, a następnie wyjąć. Piękne i kolorowe jajka gotowe!

Jak ozdobić wydmuszki z jajek?

Umyj dokładnie wydmuszki wodą z płynem do mycia naczyń. Wysusz je dokładnie. Roztopionym woskiem zaklej otwory po wydmuchiwaniu. Maczając łepek szpilki w wosku, rysuj na jajku linie – przykładasz łepek z woskiem i pociągasz nim po jajku.

Czym można ozdobić pisanki?

Można jajka malować, oklejać, ozdabiać muliną lub woskiem. Do wykonania pisanek mogą służyć jajka gotowane na twardo lub delikatne wydmuszki.

Jak ozdobić jajko plastikowe?

Na obrzeża połówki jajka nakładamy klej na gorąco i dość delikatnie doklejamy do szybki, w naszym przypadku to była szybka plastikowa. I ramka już gotowa, wystarczy ją jeszcze tylko udekorować np. mini jajeczkami, piórkami i sznurkiem.

Czym ozdobić jajka styropianowe?

Można wykorzystać po prostu farby plakatowe i namalować tradycyjne wzory albo wyciąć elementy, tworząc trójwymiarowe kurki, koguty i zajączki. Żeby stworzyć wielkanocnego zająca, z papieru kolorowego trzeba wyciąć parę uszu, nosek i wąsiki, a następnie nakleić je na jajko.

Jak ozdobić jajko styropianowe farbami?

Żeby pozbyć się struktury styropianu możemy jajko najpierw pomalować białą farbą (plakatową lub akrylową), a później namalować na nim wybrany wzór. Możemy pomalować jajko na biało, zrobić żółte kółeczko lub odcisk palca i domalować cienkie czarne nóżki, oczka i czerwony dziobek – będą jajka w kurczaczki.

See also:  Jak Barwić Jajka Naturalnie?

Jak ozdobić jajka w majonezie?

Przygotowanie krok po kroku

  1. Krok 1. Jaja ugotuj na twardo nie dłużej niż przez 8 minut.
  2. Krok 2. Następnie ostudź je, obierz i przekrój na pół.
  3. Krok 3. Majonez dekoracyjnie nałóż na każdą połówkę jajka.
  4. Krok 4. Gotowe jaja udekoruj kilkoma ziarenkami kawioru oraz małą gałązką koperku.

Czym malować wydmuszki?

W przeciwieństwie do pisanek, które trafią na stół, wydmuszki do przygotowania wielkanocnych stroików mogą zostać ozdobione każdym sposobem – flamastrami i farbami (najlepiej zastosować farby akrylowe bądź do malowania na szkle).

W czym malować pisanki?

Pisanki możesz malować farbami, farbować w naturalny sposób – cebulą, burakami lub kurkumą albo ozdabiać techniką decoupage.

Pisanki farbowane w cebuli z roślinnymi motywami

  1. Przygotuj liście roślin np.
  2. Surowe jajko włóż do pończochy, przyłóż liście i ciasno zwiąż końce pończochy.

Jak można ozdobić jajka?

2. Jak udekorować wielkanocne pisanki – Słodkości. Zanurz jajko w lepkim kleju, a następnie obtocz w kolorowej posypce. Możesz do tego użyć posypek cukrowych, czy nawet papierowego confetti, czy brokatu.

Z czego można zrobić pisankę?

Pisanki z muliny są bardzo proste w wykonaniu. Przygotuj różnokolorową mulinę, klej (najlepiej płynny), jajka i… odrobinę cierpliwości. Stopniowo nakładaj klej na powierzchnię jajka i skrupulatnie owijaj je muliną.

Czym pomalowac plastikowe jajka?

Napełnij plastikowy pojemnik do ok. ¼ jego wysokości wodą o temperaturze pokojowej. Następnie dodaj do niej odrobinę pomarańczowego lakieru. Teraz dołącz do niego zielony lakier.

Jak ozdobić jajko styropianowe serwetką?

Potrzebujemy klej do decoupage, jajko ze styropianu, serwetkę, nożyczki i pędzel. Z serwetki wycinam motyw i rozdzielam ją do jednej warstwy. Układamy serwetkę na jajku i pędzlem nanosimy klej od środka serwetki na zewnątrz. Oklejamy tak całe jajko.

Jak ozdobić jajka ze styropianu cekinami?

Przygotuj sobie jajka i pozostałe potrzebne materiały. Następnie weź jednego cekina, przebij go przez środek szpilką i wbij w jajko. Następnie sukcesywnie dodawaj kolejne cekiny. Wbijaj jej w jakimś określonym porządku, aby suma sumarum jajko ładnie się prezentowało.

Adblock
detector