Jak Sie Pisze Po Angielsku Mleko?

mleko {nijaki} milk {rzecz.}

Jak jest po angielsku płatki z mlekiem?

płatki z mlekiem {niemęskoosobowy}

cereal with milk {rzecz.}

Jak się pisze po niemiecku mleko?

mleko {nijaki}

Milch {f.}

Jak się pisze po angielsku cukier?

cukier {męski}

sugar {rzecz.}

Jak się pisze po angielsku wełna?

wełna {żeński}

wool {rzecz.}

Jak po angielsku są płatki śniadaniowe?

płatki śniadaniowe {niemęskoosobowy}

corn flakes {l.mn.}

Jak po angielsku owsianka?

owsianka {żeński}

oatmeal {rzecz.} porridge {rzecz.}

Jaki rodzajnik ma Wasser?

Das Gemüse – czyli warzywa lub warzywo, bo w języku niemieckim liczba mnoga – warzywa – również ma rodzajnik „das”. Tak jest w przypadku rzeczowników niepoliczalnych, do których należy „gemüse”. Inne rzeczowniki niepoliczalne to np. woda – das Wasser, mąka – das Mehl czy cukier – der Zucker.

Jaki rodzajnik ma Milch?

Podobnych przypadków jest oczywiście dużo więcej. Jeżeli więc zapamiętanie rodzajników sprawia Ci trudności i zastanawiasz się, dlaczego „mleko“ po niemiecku jest rodzaju żeńskiego – die Milch –, a „koń“, czyli das Pferd ma rodzaj nijaki, to wiedz, że podobne problemy ma bardzo wiele osób na całym świecie.

Jaki rodzajnik ma Obst?

Obst, czyli owoce po niemiecku, nie ma liczby mnogiej, a sam rzeczownik Obst (das Obst) jest używany bez rodzajnika. Tutaj dowiesz się jak nazywają się poszczególne owoce po niemiecku wraz z wymową. Poznasz również kilka bardzo popularnych idiomów z owocami w roli głównej.

Ile może być cukru po posilku?

Prawidłowy poziom cukru po jedzeniu (po 2 godzinach) wynosi do 140 mg/dl (7,8 mmol. l). W przedziale 140 do 200 mg/dl (od 7.8 do 11.1 mmol/l mówimy o tzw. hiperglikemii poposiłkowej.

Co to jest cukier?

Cukier – potoczna nazwa sacharozy, występującej pod nazwami handlowymi m.in. cukier spożywczy, cukier konsumpcyjny. Sacharoza to słodki dwucukier otrzymywany w procesie rafinacji w cukrowni, przede wszystkim z trzciny cukrowej, a w klimacie umiarkowanym z buraka cukrowego.

See also:  Zsiadłe Mleko Na Co?

Jak się pisze po angielsku ryż?

ryż {męski}

rice {rzecz.}

Co to jest wełna parzona?

Wełna parzona to produkt uzyskany z naturalnej wełny poddanej obróbce termicznej polegającej na parzeniu jej wysoką temperaturą. W wyniku takiej obróbki zwiększa się termoizolacyjność produktu. Jedną z charakterystycznych cech takiego materiału są niestrzępiące się brzegi.

Jak jest po angielsku koza?

koza {żeński}

goat {rzecz.}

Jak jest po angielsku źrebak?

źrebak {męski}

colt {rzecz.} foal {rzecz.}

Adblock
detector