Jak Ugotować Szynkę Wędzoną Żeby Była Soczysta?

Zamknięty szynkowar umieszczamy w garnku z gorącą wodą, której poziom powinien być nieco wyższy niż poziom mięsa w urządzeniu. Wędlinę powoli gotujemy przez około 2 godziny, dbając o to, by temperatura wody nie przekraczała 80°C.

Jak zrobić szynkę wędzoną?

1 W tym samym garnku, którym peklowałem szynkę wlałem ok. 5 litrów wody, wsypałem około 10 szt liści laurowych, garstkę 2 Do gotującej (bulgoczącej) wody włożyłem szynkę wędzoną i po ok. 10 minutach zmniejszyłem gaz aby woda miała około 80 – 3 W szynkę wbiłem sondę elektronicznego termometru bagnetowego, nastawiłem na nim temperaturę „krytyczną” (końcową) na More

Jak ugotować szynkę?

Jak ugotować szynkę? Szynkę gotujemy w wodzie z czosnkiem, jałowcem, zielem angielskim, solą i pieprzem. Zamiast gotowych wędlin dobrym pomysłem będzie zakupienie surowej szynki i przygotowanie jej samodzielnie w domu.

Jak długo jest szynka wędzona w gorącej wodzie?

Szynka wędzona nie może zbyt długo być w gorącej wodzie. Czas parzenia jest ściśle zależny od wielkości szynki i wynosi około 40 minut na kilogram. Masę oznacza się już po uwędzeniu –wędzenie szynki może ją nieco zmniejszyć, zwłaszcza jeśli wcześniej peklowana szynka była przygotowywana na mokro.

Kiedy można wędzić szynkę na gorąco?

Wędzenie szynki na gorąco wykonuje się w temperaturze 40-60 °C – wędzenie trwa do 60 minut. Tutaj również termin przechowywania to wyłącznie kilka dni. Po upłynięciu określonego czasu wędzenia szynki należy mięso ostudzić do pożądanej temperatury domowe. Tutaj również nie należy się spieszyć.

Jak zrobić szynkę żeby była soczysta?

Przełóż mięso do naczynia żaroodpornego, a następnie wstaw całość do piekarnika rozgrzanego do 190 stopni. Szynka powinna się piec bez przykrycia przez około 90 minut. Możesz od czasu do czasu podlewać ją bulionem warzywnym.

See also:  Dlaczego Dzieci Muszą Pić Mleko?

Jak dobrze ugotować wędzona szynkę?

Włożyć szynkę wędzoną, by cała była pokryta wodą.Ma się parzyć a nie gotować, temp. wody powinna mieć ok. 80 stopni. Średnio czas parzenia u mnie to 1 godzinę na 1 kg mięsa, czyli w tym przypadku 1 godzinę i 48 minut.

Jak Odsolić wędzona szynkę?

PS 2 Za słoną szynkę wędzoną można odsolić, odparzając ją w wodzie z dodatkiem 1 liścia laurowego i 1 ziarenka ziela angielskiego na 1 l wody. Należy włożyć wędzonkę do garnka, zalać wodą zimną, dodać liść i ziele, a następnie doprowadzić wodę do delikatnego wrzenia (płyn ma tylko lekko mrużyć).

Ile czasu gotować szynkę wędzoną?

Gotujemy na małym ogniu pod przykryciem, w razie potrzeby uzupełniamy wywar dolewając wrzątek. Na każdy kilogram szynki liczymy 40 minut gotowania. Pod koniec gotowania dodajemy pieprz ziarnisty. Ugotowana szynkę studzimy w wywarze, gdy wystygnie kroimy ją w plastry.

Jak zrobić szynkę z szynkowaru?

Na garnek nałóż kołnierz, umieść w nim mniejszy termometr. Do tak przygotowanego garnka włóż szynkowar, który powinien opierać się na kołnierzu i nie dotykać dna garnka. Szynkę parz 2,5-3 godziny w temperaturze 85-90°C. Po sparzeniu schłodź w lodówce przez kilka godzin do całkowitego ostudzenia.

Jak zamarynować mięso z szynki?

  1. Szynkę wkładamy do naczynia (najlepiej szklanego).
  2. Ząbki czosnku obieramy z łupiny i przeciskamy przez praskę.
  3. Ziarnka ziela angielskiego z liśćmi laurowymi miażdżymy w moździerzu.
  4. W osobnej misce mieszamy ze sobą wszystkie przyprawy, czosnek oraz olej.
  5. Mięso nacieramy przygotowaną marynatą.

Jak wykorzystać wędzona szynkę?

Szynka czy wędzony schab to także produkty, z których możesz przygotować pyszne i efektowne roladki. Plasterek wędliny posmaruj chrzanem bądź ćwikłą, do środka włóż pokrojony w słupek ogórek kiszony. Możesz także wypełnić je pastą jajeczną.

Jak długo gotować szynkę wędzoną w szybkowarze?

Do szybkowaru włożyć liść laurowy i wlać wodę do zalecanego minimum. Zagotować, Włożyć szynkę, zamknąć pokrywą, ciśnienie ustawić na nr 2. Gotować 30 minut. Pozostawić szybkowar, aż para samoistnie odejdzie.

See also:  Skazą Białkowa U Niemowlaka Jakie Mleko?

Co zrobić z wodą po parzeniu szynki?

Wodę po parzeniu wędzonek można oczywiście wykorzystać jako wywar na zupę.

Jak uratowac przesolona Wedline?

Spróbuj jeden z kawałków moczyć w gorącej wodzie ok 50C z surowymi ziemniakami. Ziemniaki bardzo dobrze wyciągają sól, ale może być tak, że wędlina nimi przejdzie.

Czy wędzone mięso trzeba sparzyć?

Surowe wędzonki, które wędzenie mają już za sobą, czeka jeszcze jeden etap. Tym etapem jest obróbka termiczna, która może być wykonana poprzez parzenie lub podpiekanie w wędzarni. Zależne jest to od konkretnej receptury i przeznaczenia danego wyrobu.

Jak wędzić żeby nie parzyć?

Kiełbasa bez parzenia? Upiecz ją podczas wędzenia!

  1. suszenie – produkt należy wędzić w rzadkim dymie i temperaturze ok 40oC, przez 20- 30 minut.
  2. wędzenie właściwe – przy temperaturze ok 60oC przez 2 – 4 godziny.
  3. pieczenie – temperatura powinna wynosić ok 90o C, kiełbasę należy piec ok 3 – 7 godzin.

Jak długo trzeba wędzić szynki?

Proces zajmuje od 4 do 12 dni (6 godzin dziennie). Szynkę wędzoną na ciepło (30-50 stopni C) trzymamy w wędzarni przez kilka godzin w czasie 2 dni. Natomiast jeżeli chcemy wędzić na gorąco (40-65 stopni C) wystarczy tylko 1 dzień przez od 2 do 6 godzin.

Ile gotować mięso z szynki?

Opłukane i dokładnie osuszone mięso natrzeć dwoma roztartymi lub pokrojonymi na cienkie plasterki ząbkami czosnku. Włożyć do szczelnie zamykanego pojemnika i zostawić w lodówce na całą noc. Po tym czasie obwiązać szynkę bawełnianym sznurkiem i włożyć do zimnej zalewy. Zagotować, zmniejszyć ogień i gotować 15 minut.

Czy wędzone mięso trzeba gotować?

zawsze po wędzeniu szynkę trzeba sparzyć. Wkładam ją do wody wrzącej i od zagotowania parzę 15-20 min. woda ma tylko delikatnie pyrkać, po tym czasię zdejmuję z ognia i trzymam w tej wodzie do całkowitego wystygnięcia. wtedy szyneczka nie jest sucha.

Adblock
detector