Jak Ugotować Szynkę Wędzoną?

Włożyć szynkę wędzoną, by cała była pokryta wodą.Ma się parzyć a nie gotować, temp. wody powinna mieć ok. 80 stopni. Średnio czas parzenia u mnie to 1 godzinę na 1 kg mięsa, czyli w tym przypadku 1 godzinę i 48 minut.

Jak ugotować szynkę?

Jak ugotować szynkę? Szynkę gotujemy w wodzie z czosnkiem, jałowcem, zielem angielskim, solą i pieprzem. Zamiast gotowych wędlin dobrym pomysłem będzie zakupienie surowej szynki i przygotowanie jej samodzielnie w domu.

Jak długo jest szynka wędzona w gorącej wodzie?

Szynka wędzona nie może zbyt długo być w gorącej wodzie. Czas parzenia jest ściśle zależny od wielkości szynki i wynosi około 40 minut na kilogram. Masę oznacza się już po uwędzeniu –wędzenie szynki może ją nieco zmniejszyć, zwłaszcza jeśli wcześniej peklowana szynka była przygotowywana na mokro.

Jak obierać szynkę?

1 Czosnek obieramy, 2 ząbki przeciskamy przez praskę, resztę kroimy w plasterki. 2 Szynkę nacieramy zmiażdżonym czosnkiem,sznurujemy i odkładamy do lodówki najlepiej na całą dobę. 3 Zagotowujemy 2 l wody z 10 dag soli, pokrojonym czosnkiem, łyżką majeranku, ziarnami jałowca oraz ziela angielskiego, 4 Do zalewy wkładamy szynkę, doprowadzamy do wrzenia. Zmniejszamy ogień, More

Jak długo gotować szynkę wędzoną?

Szynka wędzona nie może zbyt długo być w gorącej wodzie. Czas parzenia jest ściśle zależny od wielkości szynki i wynosi około 40 minut na kilogram. Masę oznacza się już po uwędzeniu –wędzenie szynki może ją nieco zmniejszyć, zwłaszcza jeśli wcześniej peklowana szynka była przygotowywana na mokro.

Co zrobić z wędzoną szynka?

Szynka wędzona to wspaniała wędlina. Jest pyszna na kanapki, ale można też dodawać ją na przykład do sałatek. Taka domowa szynka wędzona jest dużo lepsza niż ze sklepu – w końcu sami dokładnie wiemy, co dodaliśmy do zalewy, nie potrzebujemy też konserwantów i polepszaczy smaku.

See also:  Jak Spienić Mleko Do Kawy W Domu?

Jak długo gotować szynkę wędzoną w szybkowarze?

Do szybkowaru włożyć liść laurowy i wlać wodę do zalecanego minimum. Zagotować, Włożyć szynkę, zamknąć pokrywą, ciśnienie ustawić na nr 2. Gotować 30 minut. Pozostawić szybkowar, aż para samoistnie odejdzie.

Czy po wędzeniu trzeba parzyć szynkę?

Surowe wędzonki, które wędzenie mają już za sobą, czeka jeszcze jeden etap. Tym etapem jest obróbka termiczna, która może być wykonana poprzez parzenie lub podpiekanie w wędzarni. Zależne jest to od konkretnej receptury i przeznaczenia danego wyrobu.

Jak długo trzeba wędzić szynki?

Proces zajmuje od 4 do 12 dni (6 godzin dziennie). Szynkę wędzoną na ciepło (30-50 stopni C) trzymamy w wędzarni przez kilka godzin w czasie 2 dni. Natomiast jeżeli chcemy wędzić na gorąco (40-65 stopni C) wystarczy tylko 1 dzień przez od 2 do 6 godzin.

Jak się gotuje szynkę?

Zagotowujemy 2 l wody z 10 dag soli, pokrojonym czosnkiem, łyżką majeranku, ziarnami jałowca oraz ziela angielskiego, łyżeczką pieprzu, studzimy. Do zalewy wkładamy szynkę, doprowadzamy do wrzenia. Zmniejszamy ogień, gotujemy dokładnie 5 min. Zestawiamy z ognia, przykrywamy, trzymamy w zalewie 12 godz.

Co zrobić z Niedowędzonym mięsem?

Wystarczy pozostawić na noc w odpowiednim pomieszczeniu, powieszone mięso, po wyjęciu z solanki. Wygrzej wędzarnię – dzięki temu pozbędziesz się wilgoci z komory wędzarni i zniwelujesz osadzanie się wilgoci na przygotowywanym mięsie.

Czy szynka wędzona jest zdrowa?

Podczas wędzenia powstaje także bardzo niebezpieczny benzopiren, który zwiększa ryzyko rozwoju raka żołądka i jelita. Utrwalając mięso, wnika on do zewnętrznej powierzchni wędzonych produktów. Dodatkowym szkodliwym czynnikiem jest sadza.

Co zrobić z szynka surowa wędzona?

Zaraz po wyłączeniu gazu, włożyć szynkę na kilka minut do bardzo zimnej wody tak, aby stężała i zatrzymała wewnątrz soczystość. Szynkę wyjąć z wody i osuszyć. Tak przygotowana szynka jest gotowa do podania z chrzanem, sosem lub bez żądnych dodatków. Smakuje zarówno na ciepło jak i na zimno.

See also:  Kalorie Ile Kg?

Jak zrobić karczek w szybkowarze?

Kroki postępowania

  1. Krok 1:
  2. w szybkowarze rozgrzewamy trochę oleju i obsmażamy mięso z każdej strony.
  3. nastepnie dodajemy pokrojone w grubą kostkę dwie cebule, obrany czosnek, baldachim kopru i kilka gałązek tymianku, podlewamy 1i1/2 szklanki wody, zamykamy szybkowar i od chwili zagotowania na poziomie 2 gotujemy 30 minut.

Jak zrobić pieczeń w szybkowarze?

Natrzyj mięso czosnkiem, solą i pieprzem, obtocz w mące ze wszystkich stron. Podgrzej olej w szybkowarze przez około 2 minuty. Dodaj mięso, podsmaż je ze wszystkich stron aż do lekkiego zarumienienia. Zdejmij szybkowar z ognia, dodaj bulion i zamieszaj, żeby usunąć pozostałości po smażeniu.

Jak zrobić szynkę z szynkowaru?

Na garnek nałóż kołnierz, umieść w nim mniejszy termometr. Do tak przygotowanego garnka włóż szynkowar, który powinien opierać się na kołnierzu i nie dotykać dna garnka. Szynkę parz 2,5-3 godziny w temperaturze 85-90°C. Po sparzeniu schłodź w lodówce przez kilka godzin do całkowitego ostudzenia.

Co zrobić z wodą po parzeniu szynki?

Wodę po parzeniu wędzonek można oczywiście wykorzystać jako wywar na zupę.

Dlaczego szynki po wędzeniu są twarde?

Za krótki, podpiekaj do osiągnięcia odpowiedniej temp.

Jak długo peklować szynkę?

Producenci peklosoli polecają peklowanie na mokro przez 7 – 10 dni. Istnieje również stara angielska zasada, która zaleca peklowanie szynki według grubości: na każdy centymetr grubości przypada jeden dzień peklowania.

Adblock
detector