Jak Zaprawić Mięso Do Słoików?

Jeśli do słoików włożyliśmy gorące mięso, wlewamy gorącą wodę, jeżeli zaś było chłodne, wlewamy zimną. Całość przykrywamy i gotujemy przez wskazaną ilość czasu, zależną od wielkości słoików. Po tym czasie wyjmujemy słoiki i studzimy je. Po upływie doby powtarzamy proces i odpowiednio zmniejszamy czas gotowania.

Jak dodać mięso do słoika?

Mięso pokroić na większe kawałki, dodać soli, pieprzu, czosnku, wymieszać odstwić na cały dzień lub noc w zimne miejsce. Po tym czasie wyrzucić czosnek, liść laurowy, mięso wkładać do słoików (do każdego słoika dodać po 2 kostki boczku ze skórą!!!, żeby galaretka stężała, która pojawi się w słoiku po ugotowaniu).

Jak przygotować mięso w słoiku?

Mięso w słoiku przygotowanie 1 Mięso kroję na kawałki. Przekładam do miski. 2 W misce łączę mięso z solą peklową, obranymi i przepuszczonymi przez praskę ząbkami czosnku, żelatyną, zielem i 3 Rano wkładam mięso ciasno do słoików. Do każdego dokładam listek laurowy i dolewam na wierzch ze 2 łyżki wody. Zakręcam. 4 Następnego dnia dolewam wodę do garnka i gotuję przez 45 minut. More

Jakie są składniki mięsa w słoiku?

Mięso w słoiku składniki 2 kg mięsa wieprzowego (z łopatki lub szynki) 4 łyżeczki soli peklowej

Jak przygotować mięso do wekowania?

Mięso kroję w cienkie kotlety, rozbijam lekko tłuczkiem, solę, podsmażam na ostrym ogniu, na niewielkiej ilości oleju. Kroję na pół, wkładam do słoika, zalewam rosołem, tyndalizuję przez trzy dni. Po wyjęciu ze słoika można mięso można panierować jak kotlety lub smażyć w cieście, albo dorobić do niego sos.

Jak zrobić weki z mięsem?

Mięso doprawiam w dowolny ulubiony sposób, podsmażam (ja: bez cebuli i świeżego czosnku), po czym napełniam nim słoiki (do 2/3 wysokości), zalewam wywarem/rosołem i wekuję przez trzy dni. Po wyjęciu ze słoika można dodawać do zapiekanek, do kasz, ryżów, makaronów czy po prostu warzyw, dorabiając np.

See also:  Po Co Posmarować Ciasto Jajkiem?

Ile pasteryzowanie mięsa w słoikach w piekarniku?

słoiki układać w zimnym piekarniku na blaszce w odstępach, nie dopuszczając by się ze sobą stykały. ustawić temp. 130 stopni, grzanie góra-dół i pasteryzować 60 minut lub tyle ile zaleca przepis. po skończeniu pasteryzacji wyjmować delikatnie i ustawiać na blacie do wystudzenia.

Jak długo gotować mięso w słoiku?

Słoiki wkładamy do dużego gara, wody wlewamy tyle by zakryła zawartość słoików. Słoki gotujemy 2 godzimy, mierzymy od momentu zagotowania wody w garnku, po 24 godzinach znów gotujemy 2 godziny, takie gotowanie zapewnia trwałość zawartości słoja.

Jak pasteryzować zupy z mięsem?

Wystarczy wstawić je do zimnego piekarnika, nastawić go na 180 st. i potrzymać w nim słoiki przez 15 minut od momentu, gdy piekarnik się nagrzeje. Ta metoda jest o tyle lepsza, że nie musimy wycierać słoików. Zakrętki powinny być dokładnie wytarte, tak jak brzeg słoika, który też musi być idealnie suchy.

Jak się robi weki?

Wekowanie słoików wykonuje się w temperaturze 75 – 100 stopni. Pasteryzacja dżemu, kompotu czy innych przetworów polega na rozgrzaniu zamkniętych słoików. Pod wpływem temperatury powietrze uwypukla wieczka słoików, a następnie w czasie studzenia wciąga je do środka.

Czy można Wekować zupę z mięsem?

Zupy z dodatkiem mięsa bezpieczniej jest pasteryzować zamiast wekować! Pasteryzacja zup w słoikach pokrótce: pierwszego dnia 60 minut, drugiego dnia 40 minut i 3 dnia 30 minut. Pasteryzowana zupa postoi w lodówce do kilku miesięcy.

Jak pasteryzować surowe mięso w słoikach?

Do każdego dokładam listek laurowy i dolewam na wierzch ze 2 łyżki wody. Zakręcam. Wstawiam słoiki do garnka, nalewam wodę prawie pod pokrywkę, zagotowuję garnek z wodą. Słoiki gotuję przez 60-70 minut (po 10 minut na każdy 1 cm średnicy słoika).

Ile piec mięso mielone w słoikach?

Mięso ułożyć w czystych, wyparzonych słoikach, do każdego słoika w łożyć listek laurowy, 2 ziarenka ziela, kilka ziaren pieprzu i szczyptę majeranku. Słoiki zakręcić i wstawić do piekarnika nagrzanego do 160 st. C. i piec 60 min.

See also:  Jak Długo Przechowywać Jajka W Lodówce?

Jak pasteryzowanie słoików z ogórkami w piekarniku?

Pasteryzacja słoików w piekarniku powinna odbywać się w temperaturze 120-130 stopni. Czas trwania to 30 minut liczony od momentu osiągnięcia przez piekarnik ustawionej temperatury. Słoiki zostawcie w wyłączonym piecu na kolejne 30 minut. Gdy ostygną, domknijcie szczelnie nakrętki i ustawcie słoiki do góry dnem.

Ile żelatyny do słoików?

składniki na 6-7 słoików pojemności 0,5l:

  1. 2 kg wieprzowiny, użyłam poprzerastanej karkówki.
  2. 4 łyżeczki soli zwykłej kamiennej.
  3. 2 łyżeczki świeżo mielonego pieprzu czarnego.
  4. 2 łyżeczki suszonego majeranku.
  5. 4 ząbki czosnku.
  6. 12 kulek jałowca.
  7. 4 łyżeczki żelatyny w proszku.
  8. 600 ml bardzo zimnej wody.
Adblock
detector