Kiedy Ludzie Zaczeli Pic Mleko?

Sytuacja uległa zmianie, gdy jakieś 9 tys. lat temu mieszkańcy Bliskiego Wschodu pojawili się w południowo-wschodniej części Półwyspu Bałkańskiego. Chłodniejszy klimat sprawiał, że mleko dłużej zachowywało świeżość. Ludzie mogli zacząć je pić.

Dlaczego nie warto pić mleka?

10 powodów, dlaczego nie warto pić mleka: 1 W mleku krowim jest za dużo białka. Jest go trzykrotnie więcej niż w mleku ludzkim. To naturalne, ponieważ cielę 2 W mleku krowim jest za mało węglowodanów. Węglowodany są paliwem stymulującym rozwój i sprawne funkcjonowanie mózgu. 3 Zapotrzebowanie na białko zmniejsza się wraz ze wzrostem. W mleku matki systematycznie More

Czy mleko jest zdrowym produktem?

Zacznę od tego, że mleko nie jest zdrowym produktem, jest używką, taką samą jak kawa czy słodycze i taką samą jak papierosy, bo tak samo uzależnia. Jeśli nie masz żadnych dolegliwości ani uczuleń, możesz je pić co najwyżej 1-2 razy w tygodniu i to nie więcej niż szklankę. Oczywiście nie.

Czy mleko jest polecane na wzmocnienie kości?

Mleko posiada wysoką wartość odżywczą, zawiera witaminy z grupy B (B2, B12) oraz witaminy A i D. Ze względu na zawartość dużej ilości wapnia oraz witaminy D picie mleka było polecane na wzmocnienie kości. Prace badawcze uczonych z Uniwersytetu Harvarda prowadzone przez 12 lat nie potwierdziły jednak tych opinii.

Adblock
detector