Mleko Kokosowe Jakie Najlepsze?

– podsumowanie: Jeśli mamy wybór, to zdecydowanie rekomenduję Wam kupowanie mleczka kokosowego o składzie jak najkrótszym. Powinna być w nim tylko pulpa z kokosa i woda (Real Thai oraz AROY-D), przy czym warto sięgać po te, które mają jak najwięcej ekstraktu z kokosa.

Jak sprawdzić czy mleko kokosowe jest dobre?

Przeciętny okres przydatności dla poprawnie przechowywanego mleka kokosowego wynosi od 2 do 5 lat. O zepsuciu mleka świadczy przykry, kwaśny zapach i zmieniony kolor.

Jakie mleczko kokosowe do drinków?

Z kolei mleko (napój) kokosowe w kartonie ma mniejsza zawartość kokosa, jest bardziej wodniste, ma mniej tłuszczu i co się z tym wiąże kalorii. Świetnie nadaje się do koktajli, kawy, płatków śniadaniowych, można nim także zabielać zupy.

Które mleczko kokosowe jest gęste?

Wiele osób jest zadowolonych z produktu Aroy-D 1L, ponieważ ma dobrą konsystencję: jest bardzo gęsty i kremowy. Mleko cechuje bardzo smaczny, intensywnie kokosowy smak. Wyrób nadaje się do wielu potraw np. do stworzenia zupy krem albo curry czy sosu.

Jakie mleko kokosowe do ubijania?

Jeżeli wybierasz mleko kokosowe, wybierz te o zawartości 91% ekstraktu miąższu z kokosa i bez emulgatorów. Do ubijania dobrze sprawdzi się również produkt dostępny w sklepach pod nazwą krem kokosowy o zawartości 95% ekstraktu (wyciągu) z kokosa.

Czy mleczko kokosowe może się zepsuć?

Zmiana konsystencji nie wpływa na jakość produktu. Przeciętnie, poprawnie przechowywane mleko kokosowe, powinno utrzymać swoją przydatność do spożycia w okresie od 2-5 lat po dacie produkcji (tak tak nawet to zapomniane w Waszej szafce „po terminie” może nadal nadawać się do spożycia).

Jak długo można przechowywać mleczko kokosowe?

Przechowywanie: Po otwarciu przechowywać w lodówce, zużyć w przeciągu 3 dni.

Jakie mleczko do Pinacolady?

Nie jest to naturalna śmietanka kokosowa – czyli gęsta część mleka kokosowego z puszki. Ta naturalna śmietanka nie nadaje się do tego drinka – jest tłusta i nie słodka. Żeby drink smakował intensywnie kokosowo dodałam mleko kokosowe (z puszki) i rum kokosowy zamiast zwykłego białego rumu.

See also:  Jak Powstaja Jajka U Kury?

Jakie mleko kokosowe do smoothie?

Czasem jako dodatku do koktajlu używam mleka kokosowego ze sklepu. Wtedy najczęściej korzystam z mleka kokosowego w puszce marki Real Thai. To mleko ma świetny skład – jest w nim tylko ekstrakt kokosowy 85% i woda 15%. Cena też jest bardzo dobra – 8,49 zł za jeden 400 ml.

Jakie mleczko kokosowe do kawy?

Samo mleko kokosowe z kartonu jest dość wodniste, dlatego też najlepiej jest połączyć je z mleczkiem kokosowym z puszki. Wtedy też konsystencja napoju staje się niemalże tak gęsta, jak krowiego mleka o zawartości tłuszczu 3,2%. To doskonała opcja dla fanów kawy i kokosa.

Czy mleczko kokosowe gęstnieje?

W sprzedaży są dostępne mniej tłuste mleczka kokosowe, jednak to tłuszcz sprawia, że mleko kokosowe jest aksamitne, gęstnieje w niskich temperaturach, a nawet daje się ubijać, podobnie do śmietany.

Czy mleko kokosowe jest tłuste?

Mleko kokosowe w ok. 17-24% składa się z tłuszczu. Są to nasycone kwasy tłuszczowe, czyli te zdrowe i pożądane.

Jak zrobić gęste mleko kokosowe?

MLEKO KOKOSOWE

  1. Wiórki wkładam do garnka i zalewam przegotowaną lub mineralną wodą. Odstawiam na noc.
  2. Rano podgrzewam garnek tak, aby wiórki z wodą były dobrze ciepłe, tak mniej więcej do 60 stopni, czyli na tyle ciepło aby parzyło w palce.
  3. Masę miksuję blenderem przez kilka minut.
  4. Sitko wykładam gazą i przelewam masę.

Jakie mleko kokosowe do bitej śmietany?

Raz przytrafiło mi się, że trzymałam puszki w lodówce przez parę tygodni, a po otwarciu zastałam wodę. Takiego mleka nie ubijamy, bo nie ma szans, żeby stało się sztywne. Wybierajcie mleko, które nie ma emulgatorów, takich jak mono i diglicerydy kwasów tłuszczowych.

Czy z mleka kokosowego można zrobić bitą śmietanę?

Schłodzoną puszkę mleka kokosowego otworzyć i oddzielić twardy tłuszcz kokosowy od wody. Tłuszcz przełożyć do miski razem z cukrem pudrem, a wodę odlać i wykorzystać do koktajlu, owsianki lub budyniu. Do kokosowego tłuszczu dodać cukier puder i ubić na sztywną bitą śmietanę.

Adblock
detector