Ser Bałkański Co To Jest?

SER BAŁKAŃSKI z mleka owczego z dodatkiem mleka krowiego Charakteryzuje się wyrazistym, lekko słonym smakiem. Dobrze się kroi, jest idealnym składnikiem sałatek. Ser bałkański produkowany jest z mleka owczego pasteryzowanego, z dodatkiem mleka krowiego i koziego. Zawiera 45% tłuszczu.

Czym zastąpić ser bałkański?

Ser szopski, w Polsce często dostępny jest jako „ser bałkański”, lub „bułgarski ser sałatkowy”, jeżeli akurat nie mam takiego pod ręka z powodzeniem możemy zastąpić go greckim serem feta.

Gdzie kupic ser bałkański?

Ser Bałkański z mleka owczego z dodatkiem mleka krowiego i koziego 150 g – Zakupy online z dostawą do domu – Carrefour.pl.

Gdzie można kupić ser szopski?

Ser Bułgar szopski z owczego i koziego mleka 200 g – Zakupy online z dostawą do domu – Carrefour.pl.

Jak zrobić ser biały w solance?

Ser do solanki robię w małych kulkach. Do wody wsypać sól i dokładnie rozmieszać. Ser włożyć do małego wysokiego naczynia szklanego, zalać solanką odstawić na 3 godziny. Używać jako dodatek do sałatek.

Jaki ser do sałatki szopskiej?

Sałatka szopska, czyli bardzo ciekawa i tradycyjna sałatka bułgarska. To przepis na sałatkę z dodatkiem białego sera solankowego owczego lub krowiego. Ser ten przypomina wyglądem i smakiem ser feta.

Czy w ciąży można jeść parmezan?

Lubisz włoską kuchnię? Jeśli tak, to na pewno znasz smak parmezanu – twardego, aromatycznego sera podpuszczkowego. Im twardszy ser, tym mniejsze ryzyko występowania bakterii listerii, dlatego zarówno parmezan, jak i pecorino można jeść w ciąży.

Jaka solanką do białego sera?

1. Przygotowany ser, np. biały, umieszcza się w kąpieli z solanki o stężeniu 9-11% na około 12 godzin.

Jak zrobić ser w zalewie?

  1. ser kroimy w kostki – takie ładne równe, mniejsze lub większe, jak wolimy.
  2. układamy pierwszą warstwę w słoiku, posypujemy ziołami i przyprawami i tak aż do końca.
  3. następnie zalewamy oliwą, żeby wszystkie kostki były przykryte i wstawiamy do lodówki na około tydzień czasu – ja już po 5 dniach próbowałam i było pysznie.
See also:  Jakie Mleko Dla 1 5 Rocznego Dziecka?

Jak zamarynować biały ser?

Do słoika włożyć pokrojony ser, posypać lekko solą, wcisnąć 2-3 ząbki czosnku i posypać ziołami. Powtórzyć czynność i zalać olejem rzepakowym, słonecznikowym czy oliwą (co kto lubi). Zakręcić słoik i przechylić wieczkiem do dołu, żeby się wszystko trochę wymieszało.

Adblock
detector